top of page
Sodom_Valley_logo(final)-01.png

קליטה במושבי כיכר סדום:

נאות הכיכר, עין תמר

מי אנחנו?

ברוכים הבאים לכיכר סדום.

מושבי כיכר סדום, נאות הכיכר ועין תמר שוכנים בצפון הערבה ומדרום לים המלח, בתחומי המועצה האזורית תמר.

המושבים שייכים לתנועת ההתיישבות האיחוד החקלאי ופועלת בהם תנועת הנוער של האיחוד.

מושב נאות הכיכר הוקם בשנת 1969 ובימים אלו חבריו חוגגים 50 שנים להתיישבות בכיכר. במושב 80 משפחות חברות אגודה חקלאית ועוד מספר משפחות השוכרות בתים ביישוב. בנאות הכיכר ישנה אפשרות לקליטה באגודה הקהילתית.

מושב עין תמר הוקם בשנת 1982 וחברות בו 45 משפחות באגודה החקלאית. עין תמר קולטים משפחות לחברות באגודה החקלאית.

פרנסתנו המסורתית היא בחקלאות, אנו מגדלים עגבניות, פלפלים, בזיליקום, חצילים, קישואים, מלונים, אבטיחים ותמרים. עם כניסת ענף הקאנביס החלו חקלאי המושב לפתח גידול זה. חברת התרופות ותוספי המזון בתחום קאנביט הקימה את חממת הגידול בשדות כיכר סדום.

בעשרים השנים האחרונות פיתחנו את ענף התיירות הכפרית המדברית. הענף מהווה מקור פרנסה משמעותי וכיום חברים רבים מתפרנסים מאירוח תיירים מהארץ ומחוצה לה בחאנים, צימרים, הסעדה והדרכה.

קידום תחום הטכנולוגיה והאינטרנט איפשר לבני המושב לחזור ולפתח פרנסה בתחום ההייטק וכיום 6 משפחות עוסקות בתחומים אלו ממשרדיהם במושבים.

 

מעט על אזורנו

חודשי הקיץ שלנו חמים עם 40 מעלות אבל לצד בריכה מושבית מגניבה ומסעדה מצוינת עם אוכל טעים ובירות קרות וחברה טובה אנחנו נהנים מאוד.

אמנם יש לנו 3-4 חודשי קיץ קשים אך בשאר חודשי השנה אנו נהנים ממזג האוויר הכי טוב בארץ, בהתחייבות! עם זריחות ושקיעות מופלאות. הטבע הייחודי שלנו אל מול הרי אדום, הרי הנגב וים המלח מביא איתו המון רוגע ושקט בטיולים בגבעות החוואר הצמודות למושבים. זה לגמרי גן השעשועים הכי טוב לילדים ואם להגיד את האמת גם למבוגרים. מלחת סדום מספקת הצצה לפעילות של חיות בר וכמובן מעיינות לרחצה ובהם עין פלוטית המכונה גם מעיין האהבה.

 

קהילה ותרבות

חיי קהילה תרבותיים – במושב יש וועדות שונות שמקדמות את הצרכים שלנו כקהילה הוועדות עוסקות בחינוך, תרבות, נוער ועוד ויש אפשרות להיכנס לוועדות ולהשפיע על ההחלטות. במושבים אירועי תרבות מגוונים ועשירים, חגי ישראל נחגגים בכיכר סדום בגאווה רבה, מועצת תמר משקיע רבות בפעילות תרבותית ואנו זוכים להיצע עשיר של מופעים ופעילויות בתחום.

מה אנחנו מחפשים

אנשים שאוהבים שקט מדברי, אנשים שרוצים שהילדים שלהם ישחקו יותר בחוץ, אנשים שאוהבים יזמות ומבקשים לקדם את ההתיישבות ברוח הציונות.

אנו מחפשים אנשים שחיי קהילה מעניינים אותם ובאים להיות חלק ממשפחת נאות הכיכר ועין תמר.

מחפשים אנשים שלא מפחדים מתנאי מזג אוויר קשים – כמו חודשי הקיץ וסופות האבק שלפעמים פוקדות עלינו. השיטפונות מדהימים ומרהיבים ומגיעים אלינו לפחות 3-4 פעמים בשנה – שזה בכלל יום חג בכיכר סדום.

אנחנו מחפשים אנשים שחיים את השטח. המושב הינו צומת של הרבה נחלים שמיועדים לרכב 4 * 4, מסלולים מטריפים ואתגריים שעושים טוב על הנשמה. תענוג לצאת לסיבוב בשבת בבוקר ולנשום את הטבע שלנו.

חינוך

יש לנו גני ילדים מעולים, הגננות הן חלק מהקהילה ולכן אנחנו ההורים יכולים להיות רגועים. החינוך מאוד מושקע והכיתות לא גדולות מידי ולכן יש התייחסות אישית לכל ילד.

תינוקיה ופעוטון עד גיל 3 ממוקמים במושב עין תמר באיכות גבוהה מאוד במחירים טובים, וגני טרום חובה וחובה ממוקמים בנאות הכיכר.

ביה"ס יסודי אזורי "תמר" – ממוקם בנווה זוהר, הוא נמנה כאחד מבתי הספר היפים והטכנולוגיים ביותר בארץ בשילוב עם מגוון תכניות העשרה בתחומי המוזיקה, אומנות והספורט.

ביה"ס תיכון שש שנתי עין גדי – ממוקם בקיבוץ עין גדי, בית-הספר מציע לתלמידיו חינוך איכותי עם יחס אישי ואווירה תומכת, תוכניות מגוונות לתעודת בגרות מלאה, פעילות חברתית עשירה – וכל זאת באחד מנופי הטבע הייחודיים והיפים בעולם.

חינוך בלתי פורמאלי -  תנועת נוער "האיחוד החקלאי" בליווי רכז נוער וקומונת כיכר סדום. הנוער מעורב בכל הפעילויות במושב, בתחומי החינוך, התרבות ועוד.

תעסוקה

יש עבודה בשפע באזור ים המלח והסביבה (מלונות ים המלח 20 דקות נסיעה). מפעלי ים המלח, קמ"ג ומישור רותם שמחפשים עובדים בכל דרגות ההכשרה.

מו"פ מדבר וים המלח בשלוחת מצדה ובשלוחת חצבה מחפשים חוקרים ועוזרי מחקר. מערכות החינוך (גננות, סייעות, מורות ועוד) ותפקידים שונים במועצה אזורית תמר, מועצה אזורית ערבה תיכונה, עיריית דימונה, ירוחם וערד. וכמובן אצלנו יש הרבה מקום ליזמות - חקלאות ותיירות ועבודה מהבית בעידן הדיגיטל של היום. הקורונה הוכיחה כי הכי טוב לחיות בכפר :)

מה אנחנו מציעים?

בית פרטי חדש מקבלן להשכרה ארוכת טווח או לרכישה. גודל הבית הינו 105 מר בנוי ו- 300  מטר חצר. מחלון הבית רואים את הנוף המדהים של הרי אדום ולשקט והרוגע מסביב מתרגלים מאוד מהר.

המושבים בתהליך הרחבה וצמיחה קהילתית, לצד רכישת בית קיים, תינתן אפשרות לקנות שטח ולבנות את ביתך בסגנון עצמאי.

ישנן אופציות נוספות לקניית משק פעיל– פרטים יינתנו למתעניינים.

במושב יש מתקנים נוספים: שתי מכולות מצוינות, בריכת שחייה, מגרשי טניס כדורסל, קטרגל וכדורגל.

בריאות

מוזמנים להגיע אלינו לקפה או תה צמחים, נשמח לעשות לכם סיור תוך כדי היכרות עם הקהילה והחיים אצלנו

bottom of page